Vorige week woensdag werd tijdens de samenkomst van “Samen-Zijn 22 Wassenaar” door burgemeester Leendert de Lange het startsein gegeven voor een reeks bijeenkomsten over gedigitaliseerde criminaliteit. Politie Basisteam Wassenaar, handhaving en de Gemeente Wassenaar hebben de (digitale) handen ineen geslagen om deze vorm van criminaliteit samen met u terug te dringen.
👀 Met deze interactieve bijeenkomst hopen wij u weerbaar en alert te maken. Ook gaan wij het gesprek aan met u, over uw ervaringen op dit gebied. Door open te zijn over wat u is overkomen, maakt u anderen alert en geeft u hen de kans om te leren en zich beter te beschermen tegen (digitale) criminaliteit.
De mentale schade van online criminaliteit is voor sommige mensen groot. Het kan net zo voelen als bijvoorbeeld een woninginbraak. Slachtoffers schamen zich vaak als ze online zijn opgelicht en denken dat ze het hadden kunnen voorkomen. Ze voelen zich online niet meer veilig.
ℹ️ Ben je slachtoffer geworden van online criminaliteit, bijvoorbeeld van phishing of bankhelpdeskfraude, dan vragen wij u altijd aangifte te doen. Er kan nu voor online criminaliteit gebeld worden naar de politie, een centralist van de meldkamer bepaalt dan of er politie aan de deur komt of dat het slachtoffer het zelf direct kan afhandelen.
📅 Openbare bijeenkomsten voor de zomervakantie zijn te bezoeken op: 26 mei in De pepel en op 2 juni in het Deijlerhuis.
📢Interesse in digitale veiligheid voor uw buurtvereniging of bijeenkomst. Wij kijken graag met u mee voor de mogelijkheden, stuur een 📧 e-mail
naar veiligheid@wassenaar.nl
#Samen voor een veilige digitale wereld en zodat criminelen geen kans krijgen!