Skip to content
Vlnr: wethouder Laurens van Doeveren, burgemeester Leendert de Lange en Theo Overdevest (voorzitter Vrienden van Wassenaar).

Burgemeester en wethouder geven bij ‘Vrienden’ uitleg over NAVO-top en verbouwing De Paauw

12 juni 20253 minute read

Verkeer dat wordt stilgelegd, militairen in het straatbeeld en tijdelijke verkeersomleidingen: de aankomende NAVO-top laat ook in Wassenaar zijn sporen na. Tegelijkertijd staat de gemeente aan de vooravond van een grootscheepse renovatie van raadhuis De Paauw, die het bestuurscentrum van Wassenaar toekomstbestendig moet maken. Tijdens een bijeenkomst van de Vrienden van Wassenaar gisteravond in het gebouw van de Vrijzinnigen aan de Lange Kerkdam gaven burgemeester Leendert de Lange en wethouder Laurens van Doeveren tekst en uitleg over beide ingrijpende ontwikkelingen.

Ingrijpende maatregelen rond de NAVO-top

Burgemeester De Lange sprak uitvoerig over de NAVO-top die op 24 en 25 juni in Den Haag plaatsvindt. “Het wordt de grootste veiligheidsoperatie die Nederland ooit heeft gekend,” aldus De Lange. Omdat veel staatshoofden en regeringsleiders via Schiphol naar het Haagse World Forum reizen, is Wassenaar – met name de Rijksstraatweg (N44) – een belangrijk onderdeel van de route.

De verkeersmaatregelen zullen ingrijpend zijn. De Rijksstraatweg wordt grotendeels afgesloten voor autoverkeer; fietsers kunnen grotendeels gebruik blijven maken van tunnels en parallelle routes, al wordt wel het viaduct zoals bij HGC uit veiligheidsoverwegingen gesloten. Specifiek is aandacht besteed aan kwetsbare buurten als Kerkehout en de omgeving van de Ommedijkseweg. Kerkehout blijft bereikbaar via een parallelle route bij Van der Valk. Voor het gebied rond de Ommedijkseweg blijft de onderdoorgang onder de N44 volledig beschikbaar als doorgaande route. “Deze doorgang wordt niet beïnvloed door de colonnes; een veilige en belangrijke ontsluiting,” aldus De Lange.

Ook zorgcontinuïteit is gewaarborgd. “De eerste minuten bij een medisch incident zijn cruciaal. Daarom is er tijdens de NAVO-top een vaste ambulance in Wassenaar gestationeerd,” aldus De Lange.

De Pauw toekomstbestendig en beter toegankelijk

Na het betoog van de burgemeester stond wethouder Laurens van Doeveren stil bij de geplande renovatie van De Paauw, waarvoor hij speciaal was uitgenodigd. Daarbij nam hij echter ruimschoots de gelegenheid om tevens in te gaan op de gemeentelijke dienstverlening in bredere zin. Zo lichtte hij toe hoe de gemeente streeft naar betere bereikbaarheid, duidelijke afspraken en snellere reactietijden. Ook werd gewezen op de ontwikkeling van het klantcontactcentrum en de groeiende aandacht voor expats en nieuwkomers.

Vervolgens ging Van Doeveren in op de feitelijke renovatie. “Het gebouw is technisch verouderd, kent achterstallig onderhoud en is onvoldoende toegankelijk. Elke dag dat we langer wachten, lopen de kosten verder op.” Het Rotterdamse bureau Happel Cornelisse Verhoeven Architects (HCVA) heeft een plan opgesteld dat het monumentale karakter van De Paauw behoudt, maar het pand tegelijkertijd toekomstbestendig maakt. Met de plaatsing van een lift is het hele gebouw straks ook voor mindervaliden toegankelijk. Ook worden verouderde installaties vervangen en wordt het pand energiezuiniger. “De Paauw blijft het bestuurlijke hart van Wassenaar, maar wordt eindelijk toekomstbestendig en beter toegankelijk,” aldus Van Doeveren.

Tijdens de naar verwachting drie jaar durende renovatie verhuist het gemeentebestuur en de ambtelijke organisatie tijdelijk naar het politiebureau. “Onze dienstverlening aan inwoners blijft tijdens de renovatie gewoon doorgaan,” aldus Van Doeveren. Voor de definitieve huisvesting van het ambtelijk apparaat worden momenteel twee locaties onderzocht: één in het centrum en één aan de Rijksstraatweg. “De keuze is aan de gemeenteraad.”

Na de verhuizing komt het gemeentelijke complex aan de Johan de Wittstraat beschikbaar voor woningbouw, een langgekoesterde wens in Wassenaar. “Door de verhuizing van het ambtelijk apparaat komt ruimte vrij voor woningbouw, die hard nodig is voor ouderen en starters,” aldus de wethouder. Na afloop van de bijeenkomst kreeg burgemeester De Lange nog een extra attentie in de vorm van een bloemetje. Dat was vanwege zijn herbenoeming als burgemeester, die over een maand (18 juli) ingaat.

Tags

BijeenkomstNAVO-topRenovatie De PaauwVrienden van WassenaarWassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top