Renbaan Duindigt is al heel lang een bekend begrip en vormt een belangrijk deel van Wassenaar. Daarnaast ligt het in een mooi groen gedeelte van Wassenaar in de wijk Duindigt. Het is niet alleen een plek voor paardenraces, maar ook een plek waar veel inwoners van ons dorp mooie herinneringen aan hebben. De Wassenaarse VVD vindt dat het huidige plan, het zogenaamde bestemmingsplan met aanvullende regels (kaders), moet blijven zoals het is. Wassenaar-Zuid moet groen blijven. Als er nog ruimte is voor paardenraces, dan dragen wij dit een warm hart toe.

Er zijn partijen in de Raad die regels (kaders) nu willen aanpassen voor toekomstige plannen maar ook voor het plan (Villa Betty) dat momenteel in procedure is. “Wij zijn van mening dat de regels (kaders) niet zomaar halverwege veranderd mogen worden. Een betrouwbare overheid zorgt ervoor dat de regels die er zijn, gevolgd worden. Dit is goed voor de mensen die betrokken zijn bij plannen, maar ook voor het vertrouwen in de politiek” aldus Matthijs Stekelenburg als woordvoerder van de Wassenaarse VVD.
De Wassenaarse VVD is dan ook blij met het akkoord dat deze week is bekendgemaakt over Renbaan Duindigt. Dit akkoord voorkomt dat het terrein wordt verkocht zonder dat daar goed over nagedacht kan worden. Dit is een goed teken, want Duindigt moet niet zomaar verkocht worden. Het is belangrijk dat we recht doen aan de cultuur-historische geschiedenis, de omgeving en dat we de buurt er goed bij betrekken.
Wel heeft de Wassenaarse VVD gevraagd wanneer er duidelijkheid komt over de plannen van Stichting Villa Betty, het huidige initiatief dat in procedure is. Dit plan is nu in een soort voorlopige overlegfase en het is nog onduidelijk of het verder kan. Pas als deze fase voorbij is kan er wat ons betreft eventueel opnieuw gesproken worden over de regels (kaders) die gelden.
De toezegging van het college om de Raad via een brief te informeren wanneer er duidelijkheid komt met aanvullende informatie, is dan ook goed nieuws. Het is belangrijk dat de buurt goed betrokken wordt bij de plannen, hier hebben we nogmaals aandacht voor gevraagd. Wel is het mooi dat er ondernemers zijn die een plan hebben en er geen geld van de gemeente naartoe gaat. Of deze plannen vervolgens passen binnen de regels (kaders), is aan de onze gemeente.
De Wassenaarse VVD blijft zich inzetten voor een toekomst waarin Duindigt zijn unieke karakter behoudt, met ruimte voor paardenraces, natuur en recreatie. Zo blijft Wassenaar een levendig en leefbaar dorp, nu en in de toekomst.