Skip to content
Kunst & cultuur

Binnenkort in Bibliotheek Voorschoten – Wassenaar

Avatar foto
Openbare Bibliotheek Voorschoten - Wassenaar
5 september 20254 minute read

Van voorlezen tot kinderboekenuurtje, en van schaken tot breien. Er is genoeg te doen in de bieb. Ook organiseren we regelmatig workshops om handiger te worden met je laptop of mobiel. Wat ga jij doen?

Fijne start van het nieuwe schooljaar!

De bieb wenst alle kinderen een mooie en leuke start van het nieuwe schooljaar. Heb je dit jaar een spreekbeurt? Kom dan naar de bibliotheek! We helpen je graag met boeken en tips.

Heb je thuis nog Engelse kinderboeken die je niet meer leest? Doneer ze dan bij de bieb. We verzamelen boeken voor kinderen in Oeganda, zodat ook zij kunnen genieten van mooie verhalen.

Samen maken we er een goed schooljaar van!

Beeld: OBVW

Taalhuis High Tea

Kom oefenen, proeven en praten! De Nederlandse taal leer je niet alleen uit een boek. Je leert ook veel door met anderen te praten. Daarom organiseert het Taalhuis een gezellige High Tea. Je ontmoet nieuwe mensen, oefent samen de taal en geniet van lekkere hapjes uit verschillende landen.

Op woensdag 10 september 2025 is Stichting Sakiena te gast. Zij vertellen over hun werk en activiteiten. Meedoen is gratis. Meld je snel aan via de balie of obvw.nl

Voorschoten, woe 10 sep, 15:00-16:30 uur

Gratis juridisch spreekuur

Tijdens dit spreekuur kun je jouw vraag voorleggen aan jurist Tanneke den Hartog. Zij helpt je op weg met duidelijke uitleg en advies. Tanneke heeft veel ervaring met onderwerpen zoals testamenten, koop of verkoop van een huis, echtscheiding en meer.

Wassenaar, woe 10 sep 12:00-13:30 uur

Voorlezen in de bieb (0-6 jaar)

Voorlezen is leuk én goed voor de taalontwikkeling van je (klein)kind. Kinderen leren nieuwe woorden en begrijpen verhalen beter. Elke zaterdagochtend is er voorleesplezier in de bibliotheek. Soms met een thema of extra activiteit. Kom je vaker? Spaar dan voor een cadeautje met de voorlees-spaarkaart!

Voorschoten en Wassenaar, zat 10.30-11.15 uur

Filmladder:
vr 5 sep            20:00               Jeunes Mères

za 6 sep            20:00               La Venue de l’Avenir

zo 7 sep            15:00               Bob Trevino Likes It

ma 8 sep          19:30               The Coriolis Effect

di 9 sep            14:00               Bob Trevino Likes It

di 9 sep            20:00               Bezuidenhout

wo 10 sep         20:00               La Venue de l’Avenir

do 11 sep         20:00               Jeunes Mères

vr 12 sep          20:00               The Coriolis Effect

za 13 sep          20:00               Jeunes Mères

zo 14 sep          15:00               The Coriolis Effect

Uitgelichte film: The Coriolis Effect

Maandag 8 september begint de film om 19.30 Na afloop zijn regisseur Petr Lom en producent Corinne van Egeraat aanwezig om met jullie na te praten over de film!

Magistrale natuurdocumentaire over de vulkanische eilanden van Kaapverdië, waar wind en oceaan het leven van dier en mens bepalen. Midden in de Atlantische oceaan ligt de archipel Kaapverdië (Cabo Verde). Hier worden de orkanen geboren, die jaarlijks de Caraïben en de VS teisteren. Wie hier leeft, moet volhardend zijn. Of je nu een geit, een mens of een schildpad bent.

De onbetwiste hoofdrolspelers in de film zijn dan ook de zeeschildpadden, majestueus zwevend in de oceaan of juist extreem schattig en kwetsbaar op het strand. Deze eilanden zijn voor hen een van de belangrijkste broedplaatsen in de wereld. De enorme volharding waarmee de babyschildpad alle obstakels overwint op zijn weg naar de oceaan voelt synchroon met de mens die op een eiland net zo overgeleverd is aan de elementen als de dieren. Een grootse film, die je met indrukwekkende beelden en muziek raakt en de elementen en de kracht van de natuur laat voelen.

Deel dit artikel
Tags
ActiviteitenBibliotheekFilmhuis WassenaarFilmprogrammaOBVWProgrammaVoorschotenWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top