Skip to content
Religie

De ‘Fiat Panda God’

Avatar foto
Pastoor Rochus Franken
5 februari 20262 minute read
St. Willibrorduskerk. Fotocredit: PR

Humor verkoopt. Dat is wat televisiereclames mij leren. Ik heb nooit geloofd dat Gerard Cox zaliger namens de Duyvis langskwam als er een fuif was. U ook niet, hoop ik. Totale onzin, maar als Nederland lacht om een filmpje, dan wordt er over gepraat.

Soms blijft de reclame langer hangen dan het product zelf. Bij ‘bedenk goed wat je met je laatste Rolo doet’ bestaat dat risico niet. Maar wat hoort er ook weer bij “Goeiemoggel”?

Pastoor Rochus Franken. Fotocredit: PR

‘Met de Fiat Panda lach je iedereen uit’. Een reclame die zoveel indruk heeft gemaakt dat het filmpje bijna 30 jaar later (2012) tot beste autoreclame aller tijden werd  gekozen! In deze reclame rijdt een student met een brilletje veel te hard met zijn Fiat Panda. Hij haalt iedereen in. Een grote Mercedes, een dure BMW enz. Schaterlachend rijdt hij ze voorbij. Volgend camera beeld.  Achter een viaduct heeft zich een motoragent verstopt. Er komt een gemeen lachje op zijn gezicht. Dan zet hij zijn sirene aan. Einde reclame.

Ik heb ooit een preek gehouden over de ‘Fiat Panda God’ met daarin de volgende vraag: “Hoeveel mensen hebben in hun jeugd helaas zo’n voorstelling van God meegekregen? Een God die als een politieagent op de loer ligt om je te betrappen op een fout?

Nee, God is geen politieagent. God is onvoorwaardelijke liefde. Henri Nouwen schrijft daarover in zijn boek ‘Een parel in Gods ogen’: “Lang voordat een medemens ons zag zitten, waren Gods liefdevolle ogen al op ons gericht. Lang voordat een medemens ons aansprak, sprak de eeuwige stem van de liefde al tot ons. Wat de mensen die we in ons jachtige bestaan tegenkomen ook van ons zeggen, ieder van ons is een uniek, kostbaar persoon. Dat weten we omdat Iemand ons uitverkoren heeft met een liefde die duurt van eeuwigheid tot eeuwigheid.”

Ik hoop dat er ooit over deze onvoorwaardelijke liefde een filmpje wordt gemaakt. Met humor. Zodat heel Nederland er over praat.

Pastoor Rochus Franken

Deel dit artikel
Tags
ColumnPastoorRochus FrankenSt. WillibrorduskerkWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top