Skip to content
Nieuws

Schrijnende situatie in Wassenaars gezin laat zien waarom speciale woonplekken zo belangrijk zijn

Avatar foto
16 maart 20263 minute read

De plannen voor zeven zorgstudio’s aan de Hoge Klei in Wassenaar blijven onderwerp van gesprek. De redactie van Wassenaarders.nl is over dit dossier benaderd. Met de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht achten wij het relevant om opnieuw stil te staan bij dit onderwerp. Niet vanwege een nieuw politiek debat, maar omdat de vraag naar passende woonplekken voor jongeren met een beperking onverminderd groot is.

Ouderinitiatief

Het plan, bekend als Ons Huis Wassenaar, komt voort uit een ouderinitiatief. Ouders willen een kleinschalige woonzorgvoorziening realiseren waar zeven jongeren met een meervoudige beperking met 24-uursbegeleiding kunnen wonen.

De zorgstudio’s zijn voorzien aan de Hoge Klei, waar een bestaande schuur plaats zou maken voor nieuwbouw.

Voor de bouw van de zorgstudio’s is een omgevingsvergunning nodig waarbij wordt afgeweken van het geldende omgevingsplan. De bevoegdheid om die vergunning te verlenen ligt bij het college van burgemeester en wethouders.

De realiteit achter de cijfers

De redactie vroeg ook een reactie aan de zus van een gehandicapte Wassenaarse jongen met epilepsie, die afhankelijk is van intensieve zorg. Zijn situatie laat zien waarom woonplekken met permanente begeleiding voor veel gezinnen zo belangrijk zijn.

“Voor hem is 24 uur per dag toezicht geen luxe, maar een noodzaak,” vertelt zij. “Hij kan op elk moment een epileptische aanval krijgen. Dan moet er iemand zijn die weet wat er moet gebeuren.”

Volgens haar wachten veel jongeren met een beperking op een plek waar zij veilig kunnen wonen.

“Voor mij is hij gewoon mijn broertje. Iemand die kan lachen, genieten en zijn eigen plek in de wereld verdient,” zegt ze. “Maar zijn veiligheid hangt af van mensen die weten wat ze moeten doen wanneer er een aanval komt.”

Veel families vangen de zorg volgens haar jarenlang zelf op, omdat passende woonplekken schaars zijn.

“Mijn broertje is niet de enige die wacht. In Nederland wachten veel jongeren met een beperking op een plek die er simpelweg nog niet is.”

De vraag hoe gemeenten omgaan met woonvoorzieningen voor jongeren met een zware zorgvraag kan daarom ook in verkiezingstijd relevant zijn.

Naschrift redactie: Over de situatie van deze Wassenaarse familie en de zoektocht naar passende zorg verschijnt binnenkort een apart artikel op Wassenaarders.nl. In dit artikel was, tot onze spijt, eerder sprake van enkele storende fouten, ook in relatie tot de VVD. De onderstaande VVD-reactie op de eerdere versie leest u hieronder:

Reactie VVD Wassenaar:

De kinderen verdienen een thuis. Net als op andere locaties in het centrum waar we eerder voor waren. De zorg dat een omliggend familiebedrijf niet haar bestaansrecht kwijt raakt door woningen te plaatsen direct naast een bedrijfsactiviteit met gewasbescherming buiten was ons aandachtspunt.

Deel dit artikel
Tags
Hoge KleiWassenaarWoonplekkenZorgstudio's
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top