In de bibliotheek aan de Langstraat brengen leerlingen van groep 8 van de Herenwegschool de Tweede Wereldoorlog tot leven in een eigen tentoonstelling. Met tekeningen en kunstwerken verbeelden zij hoe zij deze periode begrijpen en wat hen daarin raakt.
Gisteren bracht burgemeester Leendert de Lange samen met de leerlingen de expositie in de bibliotheek. Eerder bezocht hij de klas voor een gastles over de oorlog en de sporen daarvan in Wassenaar. Volgens hem blijkt uit de tentoonstelling dat het onderwerp voor leerlingen allesbehalve abstract is.
“Het is geen ver-van-mijn-bedshow voor deze leerlingen. Je ziet in hun werk dat ze begrijpen hoe ingrijpend oorlog is en waarom we dat nooit meer willen,” aldus de burgemeester.

Oorlog verbeeld in tekeningen
In de expositie zijn uiteenlopende werken te zien die de impact van oorlog tastbaar maken. Volgens de burgemeester laat één tekening de tegenstelling van oorlog krachtig zien: “Aan de ene kant zie je dat een nazi-hand met een potlood prikkeldraad tekent, en aan de andere kant gummen de geallieerden, de bevrijders, het weer uit. Een krachtige verbeelding van onderdrukking en bevrijding.”
De betrokkenheid van de leerlingen krijgt een vervolg tijdens de herdenking op 4 mei aan de Schouwweg. Daar spelen zij een actieve rol: ze leggen een zelfgemaakte krans en leveren een bijdrage aan de ceremonie.
Juist in een tijd waarin oorlog wereldwijd nog steeds speelt, is het volgens de burgemeester belangrijk dat jongeren zich bewust zijn van de geschiedenis en de waarde van vrijheid.










