De politie in Wassenaar vraagt vandaag, op Wereld Suïcide Preventie Dag, aandacht voor het voorkomen van zelfdoding. Daarbij wijst de politie op het belang van het herkennen van signalen en het bespreekbaar maken van zorgen.
Agenten krijgen volgens de politie regelmatig te maken met situaties waarin mensen ernstig in de knel zitten of geen uitweg meer zien. Juist dan is het belangrijk dat mensen in hun omgeving signalen serieus nemen en het gesprek aangaan.
Zorgen om iemand
Wie zich zorgen maakt om iemand, kan volgens de politie vragen hoe het echt gaat en zonder oordeel luisteren. Ook adviseert de politie om niet alleen met zorgen te blijven rondlopen, maar erover te praten en samen hulp te zoeken.
Mensen die zelf gedachten aan zelfdoding hebben of zich zorgen maken om iemand anders, kunnen 24 uur per dag terecht bij 113 Zelfmoordpreventie via 113.nl of door 113 te bellen. Bij direct gevaar kan 112 worden gebeld.
Wereld Suïcide Preventie Dag vindt ieder jaar op 10 september plaats. Met de oproep wil de politie mensen aanmoedigen om naar elkaar om te kijken, te luisteren en zorgen bespreekbaar te maken.
Bron: politie Wassenaar









