Skip to content
Politiek

Fietsroute naar Leiden tijdelijk dicht; veilige omleiding ‘harde eis’’

Avatar foto
11 september 20262 minute read
Fotocredit: Fietsersbond Wassenaar

De fietsroute tussen Wassenaar en Leiden gaat tijdens de werkzaamheden aan WarmteLinq vrijwel zeker tijdelijk dicht. Een veilige alternatieve verbinding blijft volgens het Wassenaarse college een harde voorwaarde. De afsluiting duurt waarschijnlijk korter dan de eerder genoemde veertien maanden.

Dat bleek uit antwoorden van wethouder Mobiliteit Wendy Frigge (Lokaal Wassenaar) op vragen van Astrid Cabout (D66) tijdens de gecombineerde commissievergadering Fysieke Leefomgeving en Mens & Maatschappij van afgelopen maandag. Volgens Frigge is uit overleg met Leiden, Katwijk en de provincie naar voren gekomen dat een afsluiting noodzakelijk lijkt. Hoe lang die precies duurt, is nog niet duidelijk.

De gemeente Wassenaar meldde eind augustus al dat de fietsverbinding tijdens de werkzaamheden gegarandeerd moet blijven. Toen werden nog verschillende scenario’s voor tijdelijke routes onderzocht.

Veilige route harde voorwaarde

Cabout wilde weten of afsluiting inderdaad onvermijdelijk is en welke invloed Wassenaar heeft op de uiteindelijke oplossing. Frigge maakte duidelijk dat de werkzaamheden op Leids grondgebied plaatsvinden, maar dat Wassenaar wel nadrukkelijk voorwaarden stelt aan de tijdelijke fietsverbinding.

“Als er een afsluiting noodzakelijk is, wat nu zo schijnt te zijn, dan is het een harde eis dat er wel een goede verbinding is die ook veilig is”, zei de wethouder.

De route is volgens haar van regionaal belang. Niet alleen recreanten maken er gebruik van, maar ook scholieren, forenzen en werknemers van onder meer het Leiden Bio Science Park.

Verlichting aandachtspunt

Een concreet knelpunt is de verlichting op een mogelijke omleidingsroute. Een deel daarvan loopt door een ecologische zone die onder verantwoordelijkheid van de provincie valt. De huidige verlichting is daar volgens Frigge minder goed zichtbaar.

Dat kan volgens de wethouder niet zo blijven als het traject tijdelijk als alternatieve fietsroute wordt gebruikt. Welke andere locaties precies als onveilig worden beschouwd, kon zij niet aangeven.

Ook de Fietsersbond is bij het overleg betrokken. Daarnaast wordt gewerkt aan een alternatieve route door de polder om het Valkenburgse Meer bereikbaar te houden.

Leiden heeft nog geen akkoord gegeven

De definitieve oplossing ligt nog niet vast. De uiteindelijke besluitvorming over de inrichting van de werkzaamheden en de omleidingsroute ligt bij de gemeente Leiden.

Volgens Frigge heeft Leiden WarmteLinq nog geen goedkeuring gegeven voor de huidige route en de voorgestelde maatregelen. Dat gebeurt pas wanneer aan de gestelde eisen is voldaan.

Lees ook:

Deel dit artikel
Tags
AfsluitingAlternatiefFietsrouteWarmtelinQWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top