De speelplek aan de Pastoor Buyslaan blijft behouden en krijgt nieuwe speeltoestellen. Dat heeft het college laten weten na schriftelijke vragen van LW-raadslid Bellekom-Vogels. De oude toestellen werden in juni verwijderd omdat ze technisch waren afgeschreven en niet meer voldeden aan de huidige veiligheidseisen.
De speeltoestellen stonden er sinds 2001 en hadden volgens de gemeente hun technische levensduur ruimschoots overschreden. Bij een reguliere inspectie werden slijtage en corrosie geconstateerd. Ook waren benodigde vervangingsonderdelen niet meer verkrijgbaar. De gemeente besloot daarom de toestellen weg te halen om de veiligheid van kinderen te kunnen blijven garanderen.
De verwijdering zorgde voor vragen, omdat de locatie in het Speelruimteplan Wassenaar 2022 is aangewezen als één van de drie benodigde steunplekken voor kinderen in Dorp Wassenaar. Het college benadrukt dat het niet de bedoeling is om de speelplek op te heffen. De Pastoor Buyslaan behoudt deze functie en krijgt een nieuwe inrichting.
De oude toestellen kunnen niet één-op-één worden vervangen. Sinds de oorspronkelijke inrichting zijn de veiligheidsnormen voor speelplaatsen aangescherpt. Zo vormen de aanwezige putten voor regenwaterafvoer volgens de huidige normen een aandachtspunt. Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat er wel andere speeltoestellen geplaatst kunnen worden die aan de huidige veiligheidseisen voldoen.
Opvallend is dat omwonenden vooraf niet op de hoogte zijn gebracht van het verwijderen van de toestellen. Volgens de gemeente was vanwege de veiligheid snel handelen noodzakelijk. Het college erkent echter dat hierover beter met de buurt gecommuniceerd had moeten worden en zegt dit te betreuren.
De nieuwe speeltoestellen moeten volgens de planning in het vierde kwartaal van 2026 worden geplaatst, met mogelijke uitloop naar het eerste kwartaal van 2027. Omwonenden ontvangen vooraf een bewonersbrief met informatie over de nieuwe inrichting.
Maria Bellekom-Vogels








