Skip to content
Kunst & cultuur

Jasper Blom Trio brengt met WonderYears de composities van Stevie Wonder opnieuw tot leven; op 15 november bij Jazz Sociëteit Wassenaar

Avatar foto
Jazz Sociëteit Wassenaar
20 oktober 2026•2 minute read
Jasper Blom Trio. Fotocredit: Louis Charbonnel

Stevie Wonder veroorzaakte in de jaren zeventig een muzikale aardbeving door in korte tijd een reeks legendarische albums uit te brengen. Vrijwel alle composities uit die periode groeiden uit tot wereldhits en maken sindsdien deel uit van ons collectieve geheugen. Zijn onweerstaanbare mix van grooves, aanstekelijke melodieën en subtiele jazzinvloeden is niet alleen gemaakt om op feestjes te klinken of uit autoradio’s te schallen; veel van zijn stukken blijken ook een ideale voedingsbodem voor jazzimprovisatie.

Vijftig jaar na de release van ‘Songs in the key of life’ brengen Jasper Blom, Sean Fasciani en Felix Schlarmann deze composities opnieuw tot leven op hun album ‘WonderYears’, in een pure jazzbezetting van saxofoon, contrabas en drums.

Met een unieke, geraffineerde benadering gebruiken zij de karakteristieke melodieën en rijke harmonieën uit Stevie Wonders repertoire als vertrekpunt voor hun eigen eigentijdse arrangementen. 

Het resultaat is een frisse, tot nu toe ongehoorde luisterervaring van deze iconische songs. Soms laten zij het oorspronkelijke lied in al zijn schoonheid helder naar voren treden en krijgt de luisteraar een glimp van het origineel. Vervolgens waaieren de musici uit naar ritmisch en harmonisch avontuurlijke vergezichten, waarin zij zichzelf én hun publiek uitdagen om het vertrouwde materiaal opnieuw te ontdekken — verscholen tussen verstilde momenten van pure schoonheid en extatische uitbarstingen van improvisatie.

Zo wordt ‘WonderYears’ een sprankelend en hedendaags eerbetoon aan een van de meest creatieve songwriters aller tijden.

Jasper Blom – saxofoon

Sean Fasciani – bas

Felix Schlarmann – drums

Verwacht een middag bij de Jazz Sociëteit Wassenaar vol swing, groove en virtuositeit.

Jasper Blom Trio

Jasper Blom – saxofoon
Sean Fasciani – contrabas
Felix Schlarmann – drums

Locatie: Het Deijlerhuis, Hofcampweg 3, 2241 KD Wassenaar.

Zondagmiddag 15 november 2026 | 16.00 – 18.00 uur | Jazz Sociëteit Wassenaar

Deel dit artikel
Tags
Jasper Blom TrioJazz Societeit WassenaarStevie WonderWassenaarWonderYears
Gerelateerde artikelen
Back To Top