Skip to content
Het politiebureau aan de Hofcampweg. Fotocredit: politie Wassenaar

Raadsvergaderingen tijdelijk in politiebureau

7 februari 20252 minute read

De gemeenteraad van Wassenaar en een deel van de ambtenaren zullen tijdens de driejarige renovatie van Raadhuis De Paauw tijdelijk worden gehuisvest op de tweede etage van het politiebureau aan de Hofcampweg. De gemeente heeft hierover een huurovereenkomst gesloten met de politie. Dat schrijft het college in een brief aan de gemeenteraad.

Deze tijdelijke huisvesting is noodzakelijk omdat het raadhuis volledig wordt gerenoveerd, inclusief de vervanging van alle installaties. Volgens het college van burgemeester en wethouders biedt het politiebureau zowel financiële als logistieke voordelen, doordat alle vergader- en werkruimten op één locatie beschikbaar zijn.

Renovatieplanning aangepast, maar oplevering blijft op koers

Een andere belangrijke ontwikkeling is dat het moment waarop Raadhuis De Paauw leeg moet zijn, is verschoven naar 1 januari 2026. Dit is mogelijk doordat destructief onderzoek niet nodig blijkt, waardoor de aanbesteding van het project efficiënter kan verlopen. De totale renovatie blijft volgens planning uiterlijk op 31 december 2028 afgerond.

Voorontwerp gepresenteerd in maart

Het college heeft het voorontwerp (VO) voor de binnenkant van De Paauw vastgesteld. Op 5 maart 2025 wordt dit plan aan de gemeenteraad gepresenteerd, mits er die avond geen extra raadsvergadering nodig is. Het definitieve ontwerp (DO) wordt naar verwachting in mei afgerond.

Meer details over de keuze voor het politiebureau als tijdelijke locatie worden toegelicht in een raadsvoorstel dat in april wordt besproken.

Tags

PolitiebureauRaadhuis De PaauwRenovatieTijdelijke huisvestingWassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top