Op dinsdagavond 4 maart tijdens de gemeenteraadsvergadering is de Wassenaarse Standvisie, na enkele schorsingen en overleg in de achterkamertjes, met 11 stemmen voor en 9 tegen, erdoor geduwd. Meerdere mensen hebben tijdens de vergadering ingesproken, echter zonder succes. Er wordt ook door de gemeenteraad volledig voorbijgegaan aan de realiteit.
Het enige amendement waarmee akkoord is gegaan, is dat er geen poort komt onderaan de Klip. De rest gaat gewoon door. Ook het speeltuintje op de rotonde, de vaste horeca aldaar, de parkeeroverlast, die zal ontstaan in Rijksdorp en het in eigen beheer nemen van de parkeerplaatsen. Ook al is het overduidelijk, dat dit laatste nooit het financiële gat zal kunnen dichten. Net als indertijd bij de plannen voor het centrum, de verbouwing van de Paauw en het fietspad aan de Schouwweg, wordt er niet naar de inwoners van Wassenaar geluisterd.
De vorige petitie hebben we na aandringen door en na loze beloftes van de wethouder gesloten. Echter zijn we nu na het bijwonen van deze gemeenteraadsvergadering toch weer genoodzaakt om deze petitie te (her)starten. Veel mensen, die graag hadden willen ondertekenen hebben de kans niet gehad. En de zorgen onder de Wassenaarse bevolking zijn groot.
Wassenaar heeft geen geld om haar plannen uit te voeren. Daarnaast wordt het vanaf het jaar 2026 voor de gemeenten financieel heel moeilijk. Het Rijk kort het gemeentefonds, waardoor de gemeenten hun normale taken al niet meer uit kunnen voeren, laat staan dit soort plannen. Dit gegeven zou toch een reden moeten zijn om juist een buffer op te bouwen om dit op te vangen?
In 2026 zijn er weer gemeenteraadsverkiezingen. We verzoeken dan ook de uitvoer van de plannen voor de Strandvisie te pauzeren tot na de verkiezingen. Het mag toch niet zo zijn dat, door de huidige coalitie, deze ongewenste plannen ten uitvoer moeten worden gebracht en dat Wassenaar zich in het zogenaamde financiële ravijn stort?
Het is helaas niet mogelijk om de oude petitie te heropenen, maar we zijn erg dankbaar voor alle steun die we tot nu toe ontvangen hebben. We willen dan ook vriendelijk vragen aan alle Wassenaarders en bezoekers om de petitie (opnieuw) te ondertekenen en te bevestigen en de link door te sturen naar vrienden en bekenden. De link: https://petities.nl/petitions/opnieuw-stop-de-wassenaarse-strandvisie?locale=nl