Skip to content

D66 en PvdA: Wassenaarse woningzoekers kunnen barsten

14 maart 202559 second read

In een tranen trekkend artikel van D66 een de PvdA op de website wassenaarders.nl over het recht op een betaalbare woning in Wassenaar komen deze partijen op voor statushouders. Wat D66 en PvdA betreft hebben statushouders net als alle andere woningzoekenden recht op volwaardige huisvesting, die meer is dan louter voortzetting van opvang.

Daarbij gaan deze partijen voorbij aan het feit dat statushouders (asielzoekers die een verblijfsvergunning krijgen) sinds 1 juli 2017 niet meer automatisch horen bij de groep die voorrang krijgt als een gemeente een huisvestingsverordening heeft, maar dat onze gemeente deze wijziging niet heeft doorgevoerd en dat de D66-wethouder geen aanstalten maakt om dat te veranderen. Onze verordening geeft statushouders nog steeds voorrang, zelfs boven andere voorrangsgroepen, zoals slachtoffers van huiselijk geweld en mensen met een fysieke of verstandelijke beperking.

Dat reguliere woningzoekenden in Wassenaar gemiddeld 6 à 7 jaar moeten wachten op de toewijzing van een woning, lijkt deze partijen niet te bekommeren. Beide partijen stellen in hun huilie-huilie-verhaal: ‘Net als andere groepen die vragen om een woning zou het helpen als we statushouders zien als mensen’. Helemaal mee eens, D66 en PvdA, maar onze inwoners zijn dat ook!

 Ben Paulides,

fractievoorzitter Democratische Liberalen Wassenaar

www.democratischeliberalen.nl

 

Tags

Democratische Liberalen WassenaarGemeenteraadIngezondenWassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top