Op maandag 5 mei staat Wassenaar volop in het teken van vrijheid tijdens het Bevrijdingsfestival. Van 12.00 tot 22.00 uur wordt er op de Berkhei een feestelijk en gevarieerd programma aangeboden, ter gelegenheid van 80 jaar vrijheid.
Het muzikale programma op de Berkhei begint om 13.00 uur met Excelsior, gevolgd door optredens van onder andere het New Orleans Kwartet, The Villagers, Archie and the Bunckers, en DJ Lifetrack. De avond wordt afgesloten met optredens van GRIND en DJ Floris van Oranje.
Naast de optredens is er volop vertier voor jong en oud met foodtrucks en kinderspelen. Ook zijn er diverse andere activiteiten verspreid over de dag. Zo zijn er van 10.00 tot 11.30 uur buurt-koffietafels georganiseerd door buurtverenigingen en draait er een speciale film in het filmhuis van de bibliotheek om 11.00 en 14.00 uur: C’è ancora domani.
Om 11.30 uur vindt de traditionele parade van het Bevrijdingsvuur plaats, die van raadhuis De Paauw via de Langstraat naar de Berkhei trekt. Verder kunnen bezoekers deelnemen aan de 5 mei-monumentenroute, waarmee stilgestaan wordt bij het lokale oorlogsverleden.
Het Bevrijdingsfestival wordt ondersteund door de Gemeente Wassenaar, Fonds 1818, de Stille Kracht en de Stichting Vrienden van de Bibliotheek Wassenaar.
