Skip to content
Vrijwilligerswerk in Wassenaar

Internationaal Jaar van de Vrijwilliger 2026: De kracht van doen

Avatar foto
31 januari 20262 minute read
NLDoet 2024. Archieffoto.

Dit jaar staat Nederland, samen met de rest van de wereld, stil bij de kracht van vrijwilligers. Het Internationaal Jaar van de Vrijwilliger – uitgeroepen door de Verenigde Naties – geeft de kans om zichtbaar te maken hoeveel vrijwilligers betekenen voor onze samenleving. 

Het jaar staat in het teken van de 17 duurzame ontwikkelingsdoelen (SDG’s) omdat vrijwilligerswerk direct en indirect bijdraagt aan het realiseren van deze mondiale agenda voor een rechtvaardige, veerkrachtige en duurzame toekomst.

‘De kracht van doen’ is een ode aan iedereen die zich inzet voor een ander en de samenleving. Door te laten zien, horen en voelen wat vrijwilligerswerk voor Nederland en dus ook voor Wassenaar betekent, wordt gebouwd aan een toekomst waarin deze maatschappelijke kracht nóg steviger verankerd is. 

Ook Vrijwillligerscentrale Wassenaar doet mee aan de campagne. Doe jij ook mee met jouw organisatie?

NL Doet: samen aan de slag op 13 en 14 maart

Over doen gesproken. Op 13 en 14 maart is het weer tijd voor NL Doet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Door het hele land steken vrijwilligers de handen uit de mouwen bij maatschappelijke organisaties. Van een tuin opknappen tot schilderen, koken of organiseren: alle hulp telt mee.

Organisaties kunnen hun activiteit aanmelden via de website van NL Doet. Aanmelden loont extra, want wie zijn activiteit uiterlijk vandaag, zaterdag 31 januari registreert, kan in aanmerking komen voor een extra subsidie van €350. Deze bijdrage is bedoeld voor materialen en andere kosten om de activiteit mogelijk te maken.

Doe mee, laat zien wat vrijwilligerswerk betekent en maak van NL Doet samen een succes!

Bron: Vereniging Vrijwilligerswerk, Vrijwilligerscentrale Wassenaar

Deel dit artikel
Tags
De kracht van doenInternationaal Jaar van de VrijwilligerNLdoetVrijwilligerswerkWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top