Skip to content
Nieuws

Achtervolging van Wassenaar naar Leiden eindigt met aanhouding bestuurder

Avatar foto
20 juni 20262 minute read
Fotocredit: Politie Wassenaar

Een bestuurder is donderdag na een politieachtervolging van Wassenaar naar Leiden aangehouden. Volgens de politie bracht hij tijdens de vlucht andere weggebruikers ernstig in gevaar door onder meer met hoge snelheid te rijden, door rood licht te gaan en spook te rijden.

Gevaarlijke achtervolging

De achtervolging begon in Wassenaar en eindigde in Leiden. Tijdens de rit zou de bestuurder volgens de politie meerdere ernstige verkeersovertredingen hebben begaan.

Zo werd er met forse snelheidsoverschrijdingen gereden en maakte de bestuurder gebruik van fietspaden, voetpaden en de vluchtstrook op de snelweg. Ook zou hij meerdere keren door rood licht zijn gereden en op bepaalde momenten hebben spook gereden.

Beeld: politie Wassenaar

De politie spreekt van een situatie waarbij andere weggebruikers ernstig in gevaar zijn gebracht.

Agent moet opzij springen

Tijdens de achtervolging moest een politieagent opzij springen om een aanrijding te voorkomen, meldt de politie. Ondanks de gevaarlijke omstandigheden zijn er geen gewonden gevallen.

De bestuurder kon uiteindelijk worden aangehouden nadat agenten een stroomstootwapen hadden gericht.

Rijbewijs voor zes maanden ingevorderd

De bestuurder wordt verdacht van overtreding van artikel 5a van de Wegenverkeerswet. Dit artikel heeft betrekking op ernstig gevaarzettend rijgedrag in het verkeer.

Op bevel van de officier van justitie is het rijbewijs van de verdachte voor ten minste zes maanden ingevorderd. Welke verdere straf eventueel volgt, zal op een later moment door de rechter worden bepaald.

Mogelijke aanvullende maatregelen

Naast een eventuele strafzaak kan ook het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) maatregelen opleggen. Daarbij kan worden gedacht aan een onderzoek naar de rijgeschiktheid of een verplichte cursus.

De politie benadrukt dat dergelijk rijgedrag grote risico’s met zich meebrengt voor andere weggebruikers en dat de gevolgen veel ernstiger hadden kunnen zijn.

Bron: politie Wassenaar

Deel dit artikel
Tags
AanhoudingAchtervolingInvordering rijbewijsLeidenWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top