Docos heeft de 14e editie van het Henk Pieters Toernooi gewonnen. De Leidse ploeg versloeg gastheer Blauw-Zwart in de finale na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2.
In de beslissende strafschoppenserie trok Docos aan het langste eind en verzekerde de ploeg zich van de toernooiwinst.
BMT pakt derde plaats
De derde plaats ging naar BMT. De Haagse ploeg was in de troostfinale met 4-0 te sterk voor SEV.
Docos had zich eerder voor de finale geplaatst door SEV met 3-1 te verslaan. Blauw-Zwart en BMT speelden in hun eerste wedstrijd met 3-3 gelijk. Ook toen moesten strafschoppen de beslissing brengen, waarbij Blauw-Zwart aan het langste eind trok.
De organisatie kijkt terug op een geslaagde editie met spannende en sportieve wedstrijden. Ook de afsluitende derde helft werd volgens de organisatie goed bezocht.
Eerst de beker, daarna de competitie
Voor Blauw-Zwart maakt het toernooi deel uit van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De hoofdmacht van Blauw-Zwart komt dit seizoen uit in de 5e klasse A.
De reguliere competitie begint op zaterdag 19 september. Daarvoor staan vanaf eind augustus eerst de wedstrijden in de poulefase van de KNVB-beker op het programma. De eerste bekerwedstrijd wordt komende zaterdag thuis gespeeld tegen Woubrugge.
Volgend jaar staat de 15e editie van het Henk Pieters Toernooi op het programma.
Bron: Rksv Blauw-Zwart









