Skip to content
Jong in Wassenaar

Griezelen en knutselen bij YMCA Wassenaar: 65 angstaanjagende kastelen!

Avatar foto
YMCA Wassenaar
2 november 2026•2 minute read
Fotocredit: YMCA Wassenaar

Afgelopen week stond het clubhuis Shalom van YMCA Wassenaar volledig in het teken van Halloween. Vier avonden lang gingen de kinderen enthousiast aan de slag om maar liefst 65 prachtige, griezelige kastelen te maken. En griezelig werden ze zeker! Het clubhuis was helemaal in Halloweenstijl versierd en op de achtergrond klonk toepasselijke spookmuziek. De ene creatie was nog enger dan de andere!

Er was een enorme keuze aan leuk en vooral spannend knutselmateriaal. Denk aan kleine pompoenen, grafzerken, doodskisten, zwarte rozen, spinnen, watten, kleine heksenbezems, glazen doodshoofdjes, heksenhoeden en allerlei gekleurde linten. Aan griezelige inspiratie ontbrak het dus niet!

Fotocredit: YMCA Wassenaar

De kinderen begonnen met het aanbrengen van een twee meter lang LED-lichtsnoer, zodat hun kasteel straks prachtig verlicht kon worden. Daarna was het tijd om de kastelen te schilderen in de bekende Halloweenkleuren. Zwart, paars, oranje en andere spannende tinten kwamen volop voorbij.

Na een welverdiende pauze met limonade of chocolademelk met slagroom, kon het echte versierwerk beginnen. Met behulp van lijmpistolen werd al het verzamelde knutselmateriaal zorgvuldig op de kastelen aangebracht. Er werd volop geknipt, geplakt, geschilderd en vooral heel veel gefantaseerd.

De creativiteit kende geen grenzen. Er ontstonden de meest bijzondere en angstaanjagende bouwwerken. Zo maakte een van de kinderen er zelfs een heuse kijkdoos van. Anderen gebruikte watten om wolken te creëren, waardoor het kasteel ineens veranderde in een mysterieus luchtkasteel.

Na vier gezellige en creatieve Halloweenavonden konden de kinderen trots en voldaan met hun zelfgemaakte meesterwerk naar huis. De kastelen krijgen ongetwijfeld een mooi plekje in huis, of misschien wel voor het raam, zodat ook voorbijgangers kunnen genieten van al dat griezeligs!

Een groot dankjewel aan alle leiding en vrijwilligers van YMCA Wassenaar die deze bijzondere knutselavonden mogelijk hebben gemaakt. Dankzij hun inzet konden de kinderen vier avonden lang genieten van creativiteit, gezelligheid en natuurlijk een flinke dosis Halloweenkriebels!

Fotocredit: YMCA Wassenaar
Deel dit artikel
Tags
HalloweenKinderactiviteitenKnutselenWassenaarYMCA Wassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top