Ga naar hoofdinhoud

Susanne van Eps-Habibe draait al jaren mee bij GroenLinks Wassenaar

16 februari 20223 minute read

De kans is groot dat je Susanne van Eps-Habibe al kent. Deze enthousiaste dame zet zich al jaren in voor tal van duurzame initiatieven in Wassenaar, dankzij haar kun je in ons dorp gebruik maken van twee elektrische deelauto’s. Daarnaast is ze namens GroenLinks Wassenaar actief in de commissie fysieke leefomgeving. ‘’Ik leg graag de verbinding met mensen om te laten zien hoe leuk en makkelijk duurzame keuzes zijn.’’

Zo organiseert ze met het buurtkrachtteam in haar eigen wijk allerlei acties om de buurt te verduurzamen. ‘’Recent hebben we een zonnepanelen-actie gehouden. Ons team onderzocht alle opties en deze legden we vervolgens aan de buurtbewoners voor’’, vertelt Susanne. Het resultaat? Een heleboel enthousiaste reacties en veel mensen hebben zonnepanelen aangeschaft.

Ook een kleine tegenslag slaat haar niet uit het veld. “In 2020 startten we met de eerste elektrische deelauto, dat was natuurlijk niet het beste moment. Toch hebben we doorgezet en nu twee jaar later hebben we 2 deelauto’s en maar liefst 30 deelnemers!’’ Zo blijkt maar weer: zelfs als je van alle kanten te horen krijgt dat iets écht niets voor Wassenaar is, is het toch gewoon een succes geworden. ‘’We zijn gigantisch aan het groeien, er komt dit jaar nog 2 deelauto’s bij!’’

Iedereen die Susanne al wat langer kent weet: ze is een echte aanpakker. ‘’Ik ben van het doen, samen aan de slag gaan. Ik wil zorgen dat er initiatieven zijn waar mensen zich makkelijk bij kunnen aansluiten.’’ En daarmee is ze bij GroenLinks Wassenaar op de juiste plek. ‘’Wij richten ons niet op alles wat niet mag, maar juist alles wat allemaal wél kan!’’, vertelt Susanne. ‘’Elke stap telt en ook met een kleine(re) beurs kan je genoeg doen.’’

Lachend zegt ze: ‘’Ik ben echt niet van de ene op de andere dag duurzaam geworden. Zo dacht ik vroeger ook: vegetarisch eten? Dat lijkt me zo lastig! Maar ondertussen heb ik tal van recepten ontdekt en kook ik graag een vegetarische maaltijd voor mijn buren. Zo laat ik laagdrempelig zien hoe lekker het kan zijn. Het gaat niet om niet mogen en verbieden, begin gewoon klein. En juist die kleine stapjes doen ertoe. Je hoeft niet alles radicaal om te gooien.’’

En dat heeft effect! ‘’We merken dat steeds meer mensen ons weten te vinden en willen helpen’’, vertelt Susanne. ‘’Iedereen is van harte welkom om aan te sluiten bij GroenLinks Wassenaar. En vooral natuurlijk te gaan stemmen op 16 maart!’’

Tekst: Lauri van Oosterom
Foto: Mariel Kolmschot

Susancampagnebeeld

 

Tags

GemeenteraadGemeenteraadsverkiezingenGR2022GroenLinksIngezondenWassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top