De discussie in Wassenaar rond de ontwikkeling van het ANWB-terrein is stuitend. Er is een projectontwikkelaar gezocht. Die heeft een plan gemaakt met door de gemeente gestelde randvoorwaarden en eisen. De ontwikkelaar heeft die eisen ter harte genomen en daarmee rekening gehouden. Vervolgens heeft hij meerdere architecten voorbeeldplannen laten uitwerken. Die uitwerkingen zijn besproken met de omwonenden. Op basis van die reacties zijn er stevige aanpassingen toegepast. Niet iedereen was tevreden, maar tevredenheid voor iedereen is helaas niet mogelijk. Door de gemeente Wassenaar zijn er randvoorwaarden gesteld en de ontwikkelaar heeft zich maximaal ingespannen om daaraan te voldoen.
Nu komt de gemeente Den Haag in het gareel en stelt nieuwe (?) eisen? D66 populisme?
De fout is dat in dit geval een parkeerterrein als monument is betiteld. Echt, het is voor de ontwikkelaar een peuleschil om een mooi plan te maken dat iedereen aanvaardbaar en mooi vindt, maar dan moet je niet het parkeerterrein als monument benoemen.
Als Wassenaar niet instemt met bestemmingsplan wijziging gaat het miljoenen aan een schadeclaim kosten. Oplossing: monumentenstatus afhalen van parkeerterrein en dat volbouwen. Laagbouw met bescheiden middelhoogbouw, dus. Iedereen tevreden en geen schadeclaims.
Ingezonden: Discussie rondom ANWB-locatie stuitend

Afzender bekend bij de redactie
24 februari 2024•56 second read

Deel dit artikel
Tags
Gerelateerde artikelen
Geen reacties
Iedere dag het laatste nieuws in je inbox?
Meld je dan aan via onderstaand formulier!
Laatste nieuws
- HartvoorWassenaar: Ivicke6 oktober 2025
- WASBO activiteitenmiddag op maandag 13 oktober6 oktober 2025
- 53e klaverjasavond Run for Rio in Wassenaar op 15 oktober6 oktober 2025
- Wassenaarse VVD: “Doortastend optreden van gemeente en politie om nieuwe krakers uit Huize Ivicke te verwijderen”6 oktober 2025
- Laatste kans inschrijven beginnerscursus hardlopen6 oktober 2025