Skip to content
Nieuws uit de regio

Opening Hubertustunnel opnieuw uitgesteld: pas medio september weer open

Avatar foto
18 juni 20262 minute read
Werkzaamheden in de Hubertustunnel. Fotocredit: gemeente Den Haag

De Hubertustunnel blijft langer dicht dan gepland. Na een eerdere vertraging van eind april naar begin juli blijkt ook die streefdatum niet haalbaar. Dat meldt Omroep West. De belangrijke verkeersverbinding tussen Scheveningen en de rand van de stad gaat naar verwachting pas medio september weer open.

De vertraging ontstaat doordat testen van de vernieuwde installaties en veiligheidssystemen tegenvallende resultaten opleveren. Aannemer Strukton voert de komende periode aanpassingen uit, waarna de systemen opnieuw worden getest.

Voor weggebruikers betekent dit dat de bestaande omleidingsroutes nog zeker tot half september van kracht blijven. De gemeente verwacht dat de verkeersdrukte op omliggende wegen daardoor voorlopig aanhoudt.

Gemeente spreekt van grote teleurstelling

De gemeente Den Haag noemt volgens Omroep West het opnieuw uitstellen van de opening een „grote teleurstelling”. Volgens het stadsbestuur wordt onderzocht of aanvullende maatregelen mogelijk zijn om de tunnel toch eerder open te stellen.

De vertraging heeft ook financiële gevolgen voor aannemer Strukton. Het bouwbedrijf kreeg eerder al een contractuele boete opgelegd omdat de oorspronkelijke openingsdatum eind april niet werd gehaald. Nu ook de heropening begin juli niet doorgaat, loopt deze boete verder op totdat de werkzaamheden volledig zijn afgerond.

Belangrijke verkeersader

De Hubertustunnel vormt een belangrijke verbinding tussen Scheveningen en de rand van Den Haag. Met een lengte van 1,6 kilometer is het de langste stadstunnel van Nederland.

De zestien jaar oude tunnel ondergaat een omvangrijke renovatie. Daarbij worden meer dan veertig verschillende technische installaties vervangen of vernieuwd. Ook worden nieuwe systemen geplaatst om de tunnel veiliger en toekomstbestendig te maken.

Tot de heropening blijft verkeer gebruikmaken van de ingestelde omleidingsroutes via omliggende S-wegen. Wanneer de nieuwe tests succesvol verlopen, kan de tunnel naar verwachting medio september weer in gebruik worden genomen.

Bron: Omroep West

Deel dit artikel
Tags
AfsluitingDen HaagHubertustunnelLanger geslotenRegioVertraging
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top