Skip to content
Events

Film op Vrijdag 17 juli: ‘Herinneringen aan Anton de Kom’ van Ida Does

Avatar foto
Natuurlijk Nicole
1 juli 202654 second read
Anton de Kom. Beeld: PR

De film “Vrede, herinneringen aan Anton de Kom” van Ida Does is een bekroonde documentaire die het verhaal van de Surinaamse schrijver en antikoloniale strijder Anton de Kom (1898- 1945) vertelt. 

De film is een ‘oral history’ die uniek materiaal uit het familiearchief bevat en de geïnterviewden, de kinderen van Anton, laten terugblikken ophun vader. De documentaire bevat ook historische beelden uit het familiearchief en de internationale oorlogsarchieven. 

De film is een belangrijke belichaming van de band tussen Nederland en Suriname, gezien vanuit het perspectief van een kind van een zwarte verzetsman en een blanke moeder.

Film op Vrijdag : Herinneringen aan Anton de Kom

Vrijdag 17 juli

Plaats: KunstPost – Het Kleine Loo 364, Den Haag

Tijd: 20.00 uur – 22.30 uur / inloop vanaf 19.00 uur

Toegang: gratis! Maar wel graag even aanmelden.

1x per maand bijzondere filmvertoning met inleiding vooraf, iedereen neemt hapjes mee en na afloop bespreken we samen de film met een drankje/hapje erbij.

Dit keer in het kader van Langs Iconen van Haagse Hout: Anton de Kom. Documentaire over Anton de Kom met speciale inleiding van de maker Ida Does.

Deel dit artikel
Tags
Anton de KomDen HaagFilm op VrijdagHerinneringen aan Anton de KomKunstPostRegio
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top