Skip to content
Nieuws

American School fel tegen plannen voor uitbreiding bedrijventerrein Maaldrift

Avatar foto
22 september 20253 minute read
Sportvelden bij het Ammonslaantje. Fotocredit: Google Streetview

De American School of The Hague (ASH) luidt de noodklok over de Economische Visie Wassenaar 2025, die vanavond of morgenavond in de gemeenteraad wordt besproken. Dat schrijft de American School in een brief aan de gemeenteraad. In de Visie staat dat het bedrijventerrein Maaldrift mogelijk kan worden uitgebreid richting het sportterrein van ABF International Sports Club aan het Ammonslaantje.

ABF-terrein in beeld voor bedrijventerrein

In de visie wordt gesteld dat Wassenaar kampt met een ernstig tekort aan ruimte voor bedrijven die willen uitbreiden. Na een ruimtelijke verkenning wijst de gemeente uitbreiding van Maaldrift aan als “enige reële optie”. Het gaat om 1,3 hectare bij de Trambaan en circa 3,5 hectare op het ABF-terrein.
Daarbij wordt expliciet genoemd dat de procedure tot wijziging van het omgevingsplan moet worden gestart voor het ABF-terrein (of een deel daarvan).

De gemeente erkent wel dat sport voor ASH onmisbaar is en stelt als randvoorwaarde dat de school voldoende sportfaciliteiten moet behouden. Hoe dat in de praktijk zou moeten worden opgelost, is echter onduidelijk.

Belangrijke sportvoorziening voor school én vereniging

Het ABF-sportterrein is sinds 2002 de thuisbasis van ABF International Sports Club, waar cricket, honkbal en softbal worden gespeeld. Het terrein ligt direct naast de campus van ASH en wordt dagelijks gebruikt door de school voor gymlessen, sportdagen en naschoolse activiteiten. Er is zelfs een voetgangerstunnel onder het Ammonslaantje aangelegd om een veilige verbinding te maken met het schoolterrein.

ASH heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in het onderhoud en de vernieuwing van de velden, die de school beschouwt als essentieel onderdeel van het curriculum.

“Onaanvaardbare verrassing”

ASH noemt de plannen een complete verrassing. In een brief aan de gemeenteraad schrijft business manager Ton Ravensbergen: “Wij zijn pas op 21 juli jl. door de wethouder geïnformeerd en hiervan erg geschrokken. De gevolgen voor onze school, ABF en andere belanghebbenden zijn desastreus.”

Volgens ASH werd eerder wel eens gesproken over een beperkte aanpassing van het terrein, zonder dat dit ten koste zou gaan van sportgebruik. Dat de Economische Visie nu een groot deel van het terrein aanwijst voor bedrijventerrein, noemt de school “ondoordacht” en onverenigbaar met eerdere toezeggingen.

Alternatief in Deijlerhoeve weinig realistisch

In een kort overleg suggereerde de gemeente dat de Deijlerhoeve wellicht als alternatieve locatie voor sportvelden kan dienen. ASH wijst dit resoluut af, omdat dit volgens hen haaks staat op de ruimtelijke kaders van de provincie en op de zorgen die omwonenden al eerder hebben geuit.

Constructief, maar met grenzen

ASH benadrukt bereid te zijn om constructief mee te denken over ontwikkelingen in de Noordrand, zoals verkeersdoorstroming, ecologische verbindingen en defensie-uitbreiding. Het opofferen van het ABF-sportterrein ziet de school echter als een rode lijn: “De suggestie om het ABF-sportterrein op te offeren voor een uitbreiding van Maaldrift is een ondoordacht plan, waartegen wij ons zeker zullen verzetten.”

Bespreking in de Raad

De gemeenteraad bespreekt vanavond of morgenavond (er is een volle agenda, red.) de Economische Visie Wassenaar 2025. Dan zal duidelijk worden hoe groot de steun is voor het omzetten van delen van het ABF-terrein naar bedrijventerrein.

Deel dit artikel
Tags
American School of The HagueBedrijventerrein MaaldriftEconomische Visie 2025GemeenteraadWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top