In Wassenaar staan 490 woningen leeg. Dat is procentueel twee keer zoveel als in andere gemeenten.
Leegstand verslechtert de uitstraling van een buurt, denk aan Huize Ivicke als extreem voorbeeld. Ook is langdurige leegstand tijdens woningnood oneerlijk. Dit is ook het punt dat sommige krakers maken: gemeente neem actie tegen langdurige leegstand. Zeker in ons mooie dorp, waar bijbouwen niet 1-2-3 kan. Maar waar we wel slimmer om kunnen gaan met de gebouwen die er al zijn.

Daarom heeft GroenLinks via een motie het college opgeroepen om ervoor te zorgen dat ons dorp voor 1 januari 2027 een leegstandsverordening invoert. Dankzij steun de van PvdA, Lokaal Wassenaar!, D66, DLW en CDA is deze motie aangenomen.
Een leegstandsverordening zorgt ervoor dat de gemeente samen met eigenaren van leegstaande panden op zoek kan gaan naar een geschikte invulling als deze langer dan 1 jaar leegstaan. En als dat niet lukt kan de gemeente een financiële heffing leggen op het laten voortduren van de leegstand. Een heffing die de gemeente kan gebruiken om de leefbaarheid in ons dorp te verbeteren.