Skip to content
Nieuws

 5 jaar bestaan Wassenaarse Bermbrigade

Avatar foto
Wassenaarse Bermbrigade
28 november 202556 second read
Fotocredit: Bermbrigade Wassenaar

Afgelopen zaterdag vierde de Wassenaarse bermbrigade haar vijfjarig bestaan. Wat begon als een klein initiatief van betrokken inwoners, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste en vertrouwde schoonmaakploeg in het dorp. Iedere zaterdagochtend trekken de vrijwilligers er een uur op uit om zwerfafval op te ruimen in de straten, bermen en plantsoenen van Wassenaar.

Het resultaat mag er zijn: stapels groene zakken vol verzameld afval, maar vooral schonere straten en een dorp waar bewoners trots op kunnen zijn. Toch valt het de brigade steeds vaker op dat één type afval hardnekkig blijft terugkomen: sigarettenpeuken. “Peuken zijn klein, maar we vinden er duizenden,” vertelt een van de vrijwilligers. “Ze vergaan bijna niet, vervuilen de bodem en horen simpelweg niet op straat.”

De bermbrigade blijft zich daarom niet alleen inzetten voor een schoner Wassenaar, maar hoopt ook dat meer inwoners zich bewust worden van de impact van peuken op het milieu.

De brigade is nog altijd groeiende en iedereen die wil bijdragen is welkom. Want, zoals de vrijwilligers zelf zeggen: “Met een klein uurtje per week maken we samen een groot verschil.” Meedoen?  Stuur een berichtje naar 0651359334.

De Wassenaarse Bermbrigade

Deel dit artikel
Tags
5-jarig jubileumSchoonmaakploegWassenaarWassenaarse Bermbrigade
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top