De gemeente Wassenaar roept inwoners op om ook dit jaar mee te doen aan het NK Tegelwippen. Tijdens deze landelijke actie vervangen deelnemers tegels in hun tuin door planten, struiken of ander groen. Daarmee dragen zij bij aan een groenere en klimaatbestendige leefomgeving.
Volgens de gemeente zijn in Wassenaar dit jaar al meer dan 5.000 tegels vervangen door groen. Inwoners kunnen hun verwijderde tegels nog tot en met 31 oktober aanmelden, zodat deze meetellen voor de landelijke score van de gemeente.
Meer groen, minder hitte
Het vervangen van tegels door groen heeft verschillende voordelen. Planten en struiken trekken bijen, vlinders en andere dieren aan, zorgen voor een betere opvang van regenwater en helpen hittestress te beperken. Waar bestrating warmte vasthoudt, zorgt groen juist voor verkoeling rondom de woning.
Met de actie wil de gemeente inwoners stimuleren hun tuin verder te vergroenen en zo bij te dragen aan een aantrekkelijkere en klimaatbestendige leefomgeving.
Tips en aanmelden
Wie inspiratie zoekt voor het vergroenen van de tuin, kan terecht op de website van het NK Tegelwippen. Daar staan praktische tips, voorbeelden en ideeën om aan de slag te gaan. Via dezelfde website kunnen deelnemers ook hun gewipte tegels aanmelden, zodat deze meetellen voor de Wassenaarse score.
Bron: gemeente Wassenaar









