Skip to content
Nieuws uit de regio

Hubertustunnel ook medio september nog dicht, nieuwe openingsdatum onbekend

Avatar foto
2 september 20262 minute read
Fotocredit: gemeente Den Haag

De Hubertustunnel gaat niet, zoals eerder verwacht, medio september weer open. Dat schrijft het Haagse college in een brief aan de Haagse gemeenteraad. Volgens het Haagse college zijn de werkzaamheden nog niet ver genoeg gevorderd om de tunnel dan veilig te kunnen openen. Wanneer dat wel kan, is nog onbekend.

Medio september was al een bijgestelde planning. De aannemer was eerder door de gemeente Den Haag in gebreke gesteld omdat de oorspronkelijke contractuele mijlpaal niet werd gehaald. In juni meldde het college nog dat de tunnel naar verwachting van de aannemer medio september kon worden opengesteld.

Ook die planning blijkt nu niet haalbaar. Volgens het college is het gezien de huidige stand van het werk niet realistisch dat de tunnel medio september aan alle wet- en regelgeving voldoet en veilig en beheersbaar kan worden geopend.

Een nieuwe openingsdatum is er nog niet. De gemeente wacht op een nieuwe, volgens het college realistische projectplanning van de aannemer. Zodra die er is, wordt de gemeenteraad geïnformeerd over de verwachte openingsdatum.

Boete loopt verder op

De vertraging betekent ook dat de contractuele boete voor de aannemer verder oploopt. De gemeente had de aannemer al in gebreke gesteld voor het niet halen van de oorspronkelijke contractuele mijlpaal. De boete loopt door totdat het werk is opgeleverd.

Tot de tunnel kan worden geopend, overlegt de gemeente wekelijks met de directie van de aannemer over de voortgang. Ook is eerder op bestuurlijk niveau gesproken over de vertraging en de gevolgen voor de stad. Voor het commissiedebat van 3 september spreekt wethouder Isabelle Broeders opnieuw met de aannemer.

Het college zegt zich bewust te zijn van de overlast die de langere afsluiting veroorzaakt voor bewoners, ondernemers en bezoekers.

De Haagse commissie Leefomgeving bespreekt de voortgang van de renovatie komende donderdag 3 september. Zodra er een nieuwe planning van de aannemer ligt, informeert het college de gemeenteraad over de verwachte openingsdatum.

Bron: gemeente Den Haag

Deel dit artikel
Tags
AfsluitingDen HaagHubertustunnelOpenstellingRegioVertragingWerkzaamheden
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top