Skip to content
Fotocredit: PR

Compostdag 2025 was een groot succes!

Avalex
31 maart 20252 minute read

Afgelopen zaterdag 29 maart konden inwoners van de Avalex-gemeenten weer gratis compost ophalen tijdens de Landelijke Compostdag. Dit als blijk van waardering voor het goed scheiden van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) en etensresten. Van goed gescheiden GFT en etensresten wordt groen gas en compost gemaakt.

Op verschillende locaties in de gemeenten waar Avalex afval en grondstoffen inzamelt, kwamen bewoners met zakken, emmers en aanhangwagens om compost op te halen. Ook diverse wethouders hielpen mee met het scheppen van compost en gingen ondertussen in gesprek met inwoners over het belang van afvalscheiding.

Samen maken we het verschil

Nog steeds bestaat ruim 30% van het afval in de restafvalcontainer (grijze bak) uit GFT. Zonde! Dit afval wordt nu verbrand, wat niet alleen kostbaar is, maar ook schadelijk voor het milieu. Bij verbranding komt onnodig veel CO₂ vrij, terwijl GFT juist kan worden omgezet in waardevolle grondstoffen zoals compost en biogas.

Door deel te nemen aan de Landelijke Compostdag wil Avalex het bewustzijn over het belang van goede afvalscheiding vergroten en inwoners stimuleren om meer en beter keukenafval en etensresten te scheiden.

Avalex bedankt alle inwoners die hun groente-, fruit-, tuinafval en etensresten scheiden én iedereen die heeft bijgedragen aan deze geslaagde Compostdag.

Samen winnen we alle grondstoffen terug!

Meer informatie over wat er wel en niet in de GFT-container mag, is te vinden op avalex.nl/gft.

Tags

AvalexGratis compostNationale CompostdagRegioWassenaar
Gerelateerde artikelen
Back To Top