Skip to content
Events

Grote Prijs der Lage Landen en The UAE President Cup op Renbaan Duindigt

Avatar foto
Renbaan Duindigt
29 juli 20252 minuten lezen
Fotocredit: PR

Renbaan Duindigt, de laatste weken volop in het nieuws rondom Villa Betty, de nieuwe eigenaar van het 26 hectare tellend landgoed, biedt zondag 3 augustus een overvol programma, waar zowel de draver- als volbloedliefhebber volledig aan zijn trekken komt. Met de Grote Prijs der Lage Landen, het Sprintkampioenschap der Vierjarigen en als klap op de vuurpijl The UAE President Cup mag je gerust spreken van een dag vol hippische topsport. Tussen de koersen door zijn er diverse attracties voor zowel jong als oud en wordt de inwendige mens uiteraard niet vergeten.

De Grote Prijs der Lage Landen kent een lange geschiedenis en prijkt al sinds 1954 op de agenda van de Koninklijke. Mac Kinley heette de eerste winnaar destijds. De Grote Prijs trok in de jaren daarna de nog altijd klinkende namen als Hairos II (drievoudig winnaar op rij), Quicksilver S en cracks als Fideel, Une de Mai en Bellino II. De 2600 meter lange draverij heeft in de loop der decennia vanwege minder aantrekkelijk prijzengeld enigszins aan glans verloren, toch blijft het een begrip in binnen- en buitenland. In de Grote Prijs komen tien dravers aan de start.

Blikvanger

The UAE President Cup mag je met recht een ware blikvanger noemen. Los van het prijzengeld van 100.000 euro, waarvan de helft voor de winnaar, heeft deze 32ste Nederlandse editie voor Arabische volbloedpaarden zich inmiddels een vaste plek op de Nederlandse koersagenda veroverd en weet het zowel topvolbloeds als gerenommeerde trainers/jockeys uit binnen- en buitenland te trekken. The UAE President Cup gaat over zeventien races, die in elf verschillende Europese landen, waaronder dus Renbaan Duindigt, worden verreden en kent een totaal prijzengeld van bijna 3,5 miljoen euro. Grote initiators van de President Cup zijn Zijne Hoogheid Sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan, vicepresident en vicepremier van de VAE en president van het presidentiële hof. Er vertrekken elf Arabische volbloedpaarden uit de startboxen.

De eerste start op zondag 3 augustus is om 15.30 uur. The UAE President Cup staat om 17.30 uur gepland. De Grote Prijs der Lage Landen, waarop ook de Fransen kunnen wedden, begint om 19.00 uur. 

Deel dit artikel
Tags
Grote Prijs der Lage LandenPaardensportRenbaan DuindigtThe UAE President CupWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top