Skip to content
Raadsfracties aan het woord

Wassenaarse VVD: gezond verstand en financiën!

Avatar foto
23 februari 20262 minute read
De kandidaten van de Wassenaarse VVD. Fotocredit: PR

De Wassenaarse VVD vindt het simpel: je kunt alleen investeren als je je financiën op orde hebt. Daarom zijn we trots dat de gemeente vorig jaar ruim één miljoen euro heeft overgehouden. Onze inkomsten en uitgaven zijn in balans. Dat is geen toeval, maar het resultaat van duidelijke keuzes.

De afgelopen jaren hebben we fors bezuinigd. We hebben kritisch gekeken naar onze eigen organisatie en de kosten voor onder andere externe inhuur en huur van ruimtes flink verminderd. Dat waren geen makkelijke besluiten, maar wel noodzakelijke. Want belastinggeld geef je zorgvuldig uit.

Investeren in wat écht telt

Tegelijkertijd hebben we niet stilgezeten. Integendeel. Juist doordat we financieel gezond zijn, kunnen we investeren in Wassenaar:

  • Een sterker en aantrekkelijker centrum
  • De nieuwe sporthal!
  • Onderhoud en verbetering van wegen
  • De jeugdledensubsidie, zodat sport bereikbaar blijft voor onze jongeren

Dat zijn concrete keuzes. Geen grote beloften, maar zichtbare resultaten.

Geen ‘lokale’ angstpolitiek die elke vier jaar de kop op steekt

Sommige lokale partijen roepen dat het allemaal misgaat. Zoals bij elke verkiezing. Dat beeld klopt niet. Het is makkelijk om vanaf de zijlijn harde woorden te gebruiken. Maar besturen betekent verantwoordelijkheid nemen en soms ook nee zeggen.

Wij doen niet aan angstpolitiek. We jagen inwoners geen schrik aan met doemscenario’s. Natuurlijk zijn er zorgen, bijvoorbeeld over het komende ‘ravijnjaar’, waarin gemeenten mogelijk minder geld krijgen van het Rijk. Dat is jammer en vraagt om scherp financieel beleid. Maar paniek helpt niemand. Niets voor niets krijgt Wassenaar een 8,9 als rapportcijfer in het onafhankelijke BDO onderzoek!

Verstandig en vooruitkijken

De Wassenaarse VVD kiest voor nuchterheid. Geen geld over de balk. Geen problemen doorschuiven naar de volgende generatie. Wel investeren in wat belangrijk is voor onze inwoners.

Gezonde financiën zijn geen doel op zich. Ze zijn de basis om Wassenaar sterk, leefbaar en toekomstbestendig te houden. Dat is waar wij als Wassenaarse VVD voor staan.

Deel dit artikel
Tags
GemeenteraadGR2026IngezondenVVD WassenaarWassenaar
Gerelateerde artikelen

Geen reacties

Back To Top